Gotowi na wiosenne remonty?

3 mins read
p-76836-podjazd-przed-domem-jaka-kostka-najlepiej-sie-sprawdzi

Aranżacja przestrzeni przed domem najczęściej związana jest z budową podjazdu do garażu. Taki podjazd pełni zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. Ważny jest więc nie tylko efektowny wygląd, ale również wysoki stopień wytrzymałości. Przed wykonaniem podjazdu należy zastanowić się jednak nad wyborem odpowiedniego materiału brukarskiego. Najbardziej popularne opcje to kostka brukowa oraz kostka granitowa. Warto zapoznać się z wadami i zaletami obydwu rozwiązań.

Uniwersalna kostka brukowa

Kostka brukowa to zdecydowanie najczęściej stosowany materiał. Trudno się temu dziwić, gdyż posiada on cały szereg praktycznych zalet. Kostka brukowa jest tania i łatwo dostępna w przeróżnych kolorach i fakturach, a jej układanie nie należy do skomplikowanych i czasochłonnych prac. Na rynku znajdziemy materiały o przystępnych cenach, dzięki czemu można pozwolić sobie na inwestycję w podjazd z kostki brukowej, nawet posiadając ograniczony budżet. Jednakże, często użytkowane podłoże brukowe szybko ulegnie zniszczeniu. Warto więc zainwestować w solidne produkty lub przygotować się na to, że z biegiem lat nasz podjazd będzie wymagał renowacji.

Trwała kostka granitowa

Kostka granitowa to rozwiązanie dla osób, którym zależy na długoletnim użytkowaniu. Jest bardzo odporna na czynniki zewnętrzne, zatem pod względem trwałości zdecydowanie wygrywa z kostką betonową. Ponadto z biegiem lat nie traci walorów estetycznych. Często decydujemy się jednak na kostkę granitową ze względu właśnie na jej funkcję dekoracyjną. Jest to elegancki sposób aranżacji przestrzeni wokół domu, kojarzący się z klasyką i prestiżem. Mimo to wpasuje się w różne style architektoniczne. Pewnym ograniczeniem jest natomiast znacznie wyższa cena. Ponadto układanie kostki granitowej jest dość trudne, dlatego konieczna będzie współpraca z profesjonalną firmą świadczącą usługi brukarskie.

O czym należy pamiętać?

Kostkę powinniśmy dobierać pod względem własnych potrzeb oraz stylu architektonicznego, w którym zbudowany jest nasz dom. Przy niektórych posesjach lepiej sprawdzi się kostka brukowa, w innych – granitowa. Warto więc skorzystać z pomocy firmy, która posiada w swojej ofercie usługę układania obydwu rodzajów – na przykład Kros Bruk Usługi brukarskie i kamieniarskie. Specjaliści pomogą nam wybrać odpowiedni materiał brukarski i zajmą się jego właściwym ułożeniem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Previous Story

Dlaczego boimy się ciemnych odcieni w małych wnętrzach?

Next Story

Ile kosztuje ułożenie kostki brukowej

Latest from Blog

CZYM JEST ARCHITEKTURA?

„Architektura jest fantazją i rzeczywistością, jest pozorem i paradoksem, bryłą, kształtem i bezkształtem. Jest ideą i…

0 $0.00