KAMIENIEM I ŻWIREM….

4 mins read
DSCN3319

Kilka miesięcy temu bodajże na wiosnę pisałam o kamieniu w moim ogrodzie, przez cały rok przybyło go dużo- powstały nowe ścieżki żwirowe, w trakcie prac jest wjazd brukowy jeszcze troszke a będzie ukończony. Jest murek z kamienia na skarpie, obrzeża kamienne.
W moim ogrodzie musi być kamień i żwir – to co naturalne . Nie przepadam za betonem i kostką betonową – chociaż muszę się przyznać , że po obejrzeniu któregoś z odcinków 'Mai w ogrodzie” zainspirowało mnie tzw drewno betonowe. Czyli faktura drewna w betonie – piękne 🙂 Niestety wszystko co piękne i „egzotyczne” kosztuje….i po sprawdzeniu kosztów musiałam odpuścić.

W planie w ogrodzie mam jeszcze pomysł na kamiennie murowane donice do kwiatów (to w sumie inspiracja mojej połówki). Jak na razie ze względu na mnogość nasadzenia w tym roku i małę sadzonki wydaje się, że kamienia jest dużo – ale wiem, ze z upływem czasu i powstania ogrodu zarośniętego będzie tworzył ładną proporcję z roślinnością.
Kolejne plany to miejsce pod lipą na kawę bądź herbatę w cieniu – w przyszłym roku chciałabym zrobić tam podłoże z płaskich kamieni ciosanych…na razie faza wyobraźni..o ile nic nie stanie na przeszkodzie będzie i faza realizacji.

Przeniosę Was do ogrodu aby pokazać swoje realizacje rabat ze żwiru i kamienia.

widok od strony bramy wjazdowej tu będzie mój romantyczny bruk 🙂

 

 

skarpa i kamienny murek – docelowo skarpa będzie pociągnięta do samego końca – najniższej wysokości. Przed skarpą rabaty z obrzeżem z kamienia polnego  Skalniak widoczny zaraz na początku – do likwidacji w tym miejscu chcę zaprojektować miejsce na ognisko.

 

 

Obrzeża z kamieni można spotkać wszędzie w moim ogrodzie tutaj część od strony wjazdu

 

 rabata wykonana w tym roku to tzw oczko lawendowe : lawenda, zawiciągi:)
 

 

po prawej stronie jeszcze trawnik ale w planach na rok 2014 w tym miejscu powstanie rabata , w których główny prym będą wiodły trawy 🙂
 

 

 

 

Kamienne obrzeża i boczna część ogrodu – tu będą powstawały pokoje ogrodowe. w rabacie poniżej są już nowe nasadzenia tegoroczne .

 

rabata przy tarasie na pergoli pnie się Rdest Auberta w rabacie po lewej pod ścianą domu posadzone są róże , rudbekie, szałwte, pełniki europejskie, naparstnice oraz przegorzany 
 

 

tutaj już widok od częci ogrdowej bocznej z widokiem na wejście do domu i wjazd ( w oddali). W przyszłym roku na tym przejściu chcę posadzić pergole.
 

 

 Moja nowa rabata przed domem kiedyś tu był wąski pasek teraz szeroki – docelowo posadzone są tam róże, pysznogłówki, naparstnice, żurawki – rabata do końcowego dosadzenia na wiosnę przyszłego roku 🙂 W zagłębieniu rabaty stanie piękna ławka 🙂
 

 

Tutaj dalszy ciąg skarpy – na razie ciągniemy kamień dołem aż do końca, na przyszły rok nasadzenia i inne dekoracje 🙂
 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Previous Story

ZAKUP DOMU Z OGRODEM – CZY TO DOBRY POMYSŁ?

Next Story

MAŁA SZKLARNIA DREWNIANA BUDOWANA DOMOWYM SPOSOBEM

Latest from Blog

Gotowi na wiosenne remonty?

Aranżacja przestrzeni przed domem najczęściej związana jest z budową podjazdu do garażu. Taki podjazd pełni zarówno…

0 $0.00